Ролетра на фармацевтичната компания Екофарм е лекарство против алергии, което съдържа лоратадин и е предназначено за облекчаване на симптоми като сенна хрема, алергия към прах и други алергии. Може да се използва за симптоми като кихане, хрема и сърбеж на носа, зачервени и сълзящи очи. Тези симптоми могат да ви засягат както през определен сезон, така и целогодишно. Лекарството също така помага при подуване, зачервяване и сърбеж по кожата, причинени от продължително присъствие на кожни обриви или хронична идиопатична уртикария. Ролетра се предлага в опаковка от 10 таблетки. Състав: Активно вещество в 1 таблетка: Лоратадин 10 mg Помощни вещества: Лактоза монохидрат, царевично нишесте, прежелатинизирано, пречистена вода, магнезиев стеарат. Дозировка: Възрастни и деца над 12 години: 10 мг веднъж дневно (1 таблетка дневно). Деца от 2 до 12 години с тегло >30 кг: 10 мг веднъж дневно (1 таблетка дневно). Начин на прием: Таблетките трябва да се поглъщат цели с чаша вода. Могат да се приемат с или без храна. Предпазни мерки: Не се препоръчва при деца под 2 години или при деца с тегло под 30 кг. Избягвайте употребата при бременни жени или кърмачки без консултация с лекар. Пациенти с тежко чернодробно или бъбречно заболяване трябва да се консултират с лекар преди употреба. Нежелани реакции: Включват главоболие, безсъние, сънливост, увеличен или намален апетит, сухота в устата. Могат да се появят и по-тежки реакции като кожни обриви, сърбежи, затруднено дишане и други. В случай на сериозни реакции, трябва да потърсите медицинска помощ незабавно. Забележки: Ако сте приели по-голямо количество Ролетра от препоръчителното, трябва да се консултирате с лекар. Не спирайте лечението без консултация с лекар, дори ако симптомите се подобрят. Съхранение: Съхранявайте на недостъпно за деца място при температура до 25°C. Тази информация трябва да бъде разгледана внимателно преди употреба на лекарството. Ако имате допълнителни въпроси или нужда от консултация, винаги се консултирайте с лекар или фармацевт.
Roletra 10 мг, за облекчаване симптомите при алергия, 10 таблетки